Buy UP3B-3R3-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UP3B-3R3-R
Part No UP3B-3R3-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 3.3UH 8A 8.3 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3.3µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.268" (6.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):8.3 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current Rating:8A
Current - Saturation:9.3A
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:3.3µH Unshielded Wirewound Inductor 8A 8.3 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm)