Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TR50JBC22R0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TR50JBC22R0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TR50JBC22R0
| Part No | TR50JBC22R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 22 OHM 50W 5% TO220 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-220-2 |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | TO-220 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22 Ohms ±5% 50W Through Hole Resistor TO-220-2 Moisture Resistant, Non-Inductive Thick Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.52mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | TR |
| Power (Watts): | 50W |
| Other Names: | TR 50 T2 22 5% B TR-50-T2-22J TR-50-T2-22J-ND TR50-T2-22J TR50-T2-22J-ND TR50T222J TR50T222J-ND |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Composition: | Thick Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TR50JBC22R0 , send us a request quote to request TR50JBC22R0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TR50JBC22R0.The price and lead time for TR50JBC22R0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TR50JBC22R0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





