Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP86PM29BUG(C,JZ) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP86PM29BUG(C,JZ) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TMP86PM29BUG(C,JZ)
| Part No | TMP86PM29BUG(C,JZ) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC MCU 8BIT 32KB OTP 64LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 8x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 1.5K x 8 |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Program Memory Type: | OTP |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 39 |
| Speed: | 16MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | TLCS-870/C Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 32KB (32K x 8) OTP 64-LQFP (10x10) |
| Connectivity: | SIO, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | - |
| Program Memory Size: | 32KB (32K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | TLCS-870/C |
| Oscillator Type: | External |
| Other Names: | TMP86PM29BUG(CJZ) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | LCD, PWM, WDT |
Introduce
We can supply TMP86PM29BUG(C,JZ) , send us a request quote to request TMP86PM29BUG(C,JZ) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP86PM29BUG(C,JZ).The price and lead time for TMP86PM29BUG(C,JZ) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TMP86PM29BUG(C,JZ).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






