Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TMP86FHDMG(KYZ) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TMP86FHDMG(KYZ) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TMP86FHDMG(KYZ)
| Part No | TMP86FHDMG(KYZ) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC MCU 8BIT 16KB FLASH 30SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 6x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 512 x 8 |
| Package / Case: | 30-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 30-SSOP |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 24 |
| Speed: | 16MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 870/C TLCS-870/C Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 16KB (16K x 8) FLASH 30-SSOP |
| Connectivity: | I²C, SEI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | 870/C |
| Program Memory Size: | 16KB (16K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | TLCS-870/C |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | TMP86 |
| Other Names: | TMP86FH92DMG TMP86FH92DMG-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | PWM, WDT |
Introduce
We can supply TMP86FHDMG(KYZ) , send us a request quote to request TMP86FHDMG(KYZ) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TMP86FHDMG(KYZ).The price and lead time for TMP86FHDMG(KYZ) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TMP86FHDMG(KYZ).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






