Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SC63LCB-4R7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SC63LCB-4R7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC63LCB-4R7
| Part No | SC63LCB-4R7 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FIXED IND 4.7UH 3.8A 34 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 34 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 3.8A |
| Current - Saturation: | 1.66A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Inductor 3.8A 34 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm) |
| Series: | SC63LCB |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
Introduce
We can supply SC63LCB-4R7 , send us a request quote to request SC63LCB-4R7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SC63LCB-4R7.The price and lead time for SC63LCB-4R7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SC63LCB-4R7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for SC63LCB-4R7
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| SC630AULTRT | Semtech | IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MLPD | RFQ >> | |
| SC630JW | Mallory Sonalert Products | AUDIO PIEZO IND 6-30V PNL MNT | RFQ >> | |
| SC630JWR | Mallory Sonalert Products | AUDIO PIEZO IND 9-30V PNL MNT | RFQ >> | |
| SC630ULTRT | Semtech | IC REG SWITCHD CAP 3.3V 8MLPD | RFQ >> | |
| SC631ULTRT | Semtech | IC REG SWITCHD CAP 4.4V 8MLPD | RFQ >> | |
| SC632AULTRT | Semtech | IC REG SWTCHD CAP 5V 275MA 8MLPD | RFQ >> | |
| SC632ULTRT | Semtech | IC REG SWTCHD CAP 5V 275MA 8MLPD | RFQ >> | |
| SC633ULTRT | Semtech | IC REG SWITCHD CAP 5.3V 8MLPD | RFQ >> | |
| SC63CB-100 | Bel | FIXED IND 10UH 2.56A 50 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-101 | Bel | FIXED IND 100UH 860MA 496 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-120 | Bel | FIXED IND 12UH 2.43A 65 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-150 | Bel | FIXED IND 15UH 2.18A 80 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-151 | Bel | FIXED IND 150UH 770MA 691 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-180 | Bel | FIXED IND 18UH 2.07A 85 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-220 | Bel | FIXED IND 22UH 1.75A 110 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-270 | Bel | FIXED IND 27UH 1.67A 146 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-2R0 | Bel | FIXED IND 2UH 4A 20 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-2R7 | Bel | FIXED IND 2.7UH 3.6A 23 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-330 | Bel | FIXED IND 33UH 1.5A 169 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-390 | Bel | FIXED IND 39UH 1.42A 198 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-3R3 | Bel | FIXED IND 3.3UH 3.24A 27 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-470 | Bel | FIXED IND 47UH 1.34A 218 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-4R7 | Bel | FIXED IND 4.7UH 3.1A 33 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-560 | Bel | FIXED IND 56UH 1.2A 268 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63CB-680 | Bel | FIXED IND 68UH 1.02A 333 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-6R2 | Bel | FIXED IND 6.2UH 2.85A 39 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-820 | Bel | FIXED IND 82UH 910MA 436 MOHM | RFQ >> | |
| SC63CB-8R2 | Bel | FIXED IND 8.2UH 2.7A 45 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-100 | Bel | FIXED IND 10UH 2.91A 62 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-101 | Bel | FIXED IND 100UH 800MA 519 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-120 | Bel | FIXED IND 12UH 2.3A 66 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-150 | Bel | FIXED IND 15UH 2.22A 79 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-151 | Bel | FIXED IND 150UH 600MA 778 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-180 | Bel | FIXED IND 18UH 1.99A 100 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-1R0 | Bel | FIXED IND 1UH 4.8A 14 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-1R5 | Bel | FIXED IND 1.5UH 4.6A 16 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-220 | Bel | FIXED IND 22UH 1.5A 119 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-270 | Bel | FIXED IND 27UH 1.42A 150 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-2R2 | Bel | FIXED IND 2.2UH 4.37A 20 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-330 | Bel | FIXED IND 33UH 1.35A 175 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-390 | Bel | FIXED IND 39UH 1.21A 188 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-3R6 | Bel | FIXED IND 3.6UH 4.15A 27 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-470 | Bel | FIXED IND 47UH 1.14A 235 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-4R7 | Bel | FIXED IND 4.7UH 3.8A 34 MOHM SMD | RFQ >> | |
| SC63LCB-560 | Bel | FIXED IND 56UH 1.02A 275 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-680 | Bel | FIXED IND 68UH 920MA 338 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-6R2 | Bel | FIXED IND 6.2UH 3.42A 40 MOHM | RFQ >> | |
| SC63LCB-820 | Bel | FIXED IND 82UH 890MA 413 MOHM | RFQ >> |





