Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SC632AULTRT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SC632AULTRT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC632AULTRT
| Part No | SC632AULTRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | IC REG SWTCHD CAP 5V 275MA 8MLPD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Frequency - Switching: | 1MHz |
|---|---|
| Synchronous Rectifier: | No |
| Package / Case: | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Input (Min): | 2.95V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 8-MLPD-UT (2x2) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 275mA 8-UFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
| Topology: | Charge Pump |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Step-Up/Step-Down |
| Series: | - |
| Other Names: | SC632AULTR |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Current - Output: | 275mA |
| Number of Outputs: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Fixed |
| Output Configuration: | Positive |
Introduce
We can supply SC632AULTRT , send us a request quote to request SC632AULTRT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SC632AULTRT.The price and lead time for SC632AULTRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SC632AULTRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





