Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX500800MFNEM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ROX500800MFNEM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ROX500800MFNEM
| Part No | ROX500800MFNEM |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 800M OHM 1% 16W AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 800 MOhms ±1% 16W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Safety Metal Oxide Film |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 5.050" L (7.87mm x 128.27mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | ROX |
| Power (Watts): | 16W |
| Resistance: | 800 MOhms |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 230°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply ROX500800MFNEM , send us a request quote to request ROX500800MFNEM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ROX500800MFNEM.The price and lead time for ROX500800MFNEM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ROX500800MFNEM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





