Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RA103J0Q-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RA103J0Q-TR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RA103J0Q-TR
| Part No | RA103J0Q-TR |
|---|---|
| Manufacturer | U.S. Sensor |
| Description | THERMISTOR NTC 10KOHM 3900K 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| B0/50: | 3900K |
| Resistance Tolerance: | ±0.23°C |
| Resistance in Ohms @ 25°C: | 10k |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | NTC Thermistor 10k 0402 (1005 Metric) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| B25/100: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Length - Lead Wire: | - |
| Series: | RA |
| Other Names: | Q3987499A |
| B25/50: | - |
| B25/75: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| B25/85: | - |
| B Value Tolerance: | - |
Introduce
We can supply RA103J0Q-TR , send us a request quote to request RA103J0Q-TR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RA103J0Q-TR.The price and lead time for RA103J0Q-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RA103J0Q-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






