Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRVUD320VT4G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRVUD320VT4G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRVUD320VT4G
| Part No | NRVUD320VT4G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE GEN PURP 200V 3A DPAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | DPAK |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 3A Surface Mount DPAK |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 3A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Base Part Number: | MURD320 |
| Other Names: | NRVUD320VT4G-ND NRVUD320VT4GOSTR SURD8320T4G SURD8320T4G-ND |
| Current - Average Rectified (Io): | 3A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 35ns |
Introduce
We can supply NRVUD320VT4G , send us a request quote to request NRVUD320VT4G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRVUD320VT4G.The price and lead time for NRVUD320VT4G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRVUD320VT4G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





