Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRVUA220VT3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NRVUA220VT3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NRVUA220VT3G
| Part No | NRVUA220VT3G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE GEN PURP 200V 2A SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 2A Surface Mount SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 35ns |
Introduce
We can supply NRVUA220VT3G , send us a request quote to request NRVUA220VT3G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NRVUA220VT3G.The price and lead time for NRVUA220VT3G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NRVUA220VT3G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





