Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR072C334KAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR072C334KAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MR072C334KAA
| Part No | MR072C334KAA |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP CER 0.33UF 200V X7R RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | Radial |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 0.33µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial |
| Lead Style: | Straight |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Height - Seated (Max): | 0.490" (12.44mm) |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.400" (10.16mm) |
| Size / Dimension: | 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm) |
| Series: | Ceralam® MR |
| Capacitance: | 0.33µF |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply MR072C334KAA , send us a request quote to request MR072C334KAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR072C334KAA.The price and lead time for MR072C334KAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MR072C334KAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






