Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MR071A123JAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MR071A123JAA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MR071A123JAA
| Part No | MR071A123JAA |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP CER 0.012UF 100V NP0 RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Package / Case: | Radial |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 0.012µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
| Lead Style: | Straight |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Height - Seated (Max): | 0.490" (12.44mm) |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.400" (10.16mm) |
| Size / Dimension: | 0.490" L x 0.140" W (12.44mm x 3.55mm) |
| Series: | Ceralam® MR |
| Capacitance: | 0.012µF |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply MR071A123JAA , send us a request quote to request MR071A123JAA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MR071A123JAA.The price and lead time for MR071A123JAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MR071A123JAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






