Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPLCV0654L4R7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPLCV0654L4R7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPLCV0654L4R7
| Part No | MPLCV0654L4R7 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | KEMET MPLCV POWER INDUCTOR 4700 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 20 mOhm |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Current Rating: | 6.3A |
| Current - Saturation: | 10.5A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Inductor 6.3A 20 mOhm Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.264" W (7.90mm x 6.70mm) |
| Series: | MPLCV |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 399-17036-2 UPIT0654L4R700 |
Introduce
We can supply MPLCV0654L4R7 , send us a request quote to request MPLCV0654L4R7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPLCV0654L4R7.The price and lead time for MPLCV0654L4R7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPLCV0654L4R7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






