Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPLC0730LR75 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPLC0730LR75 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPLC0730LR75
| Part No | MPLC0730LR75 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FIXED IND 750NH SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 750nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 54 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 120°C |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 750nH Shielded Wirewound Inductor 2-SMD, J-Lead |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.264" W (8.00mm x 6.70mm) |
| Series: | MPLC |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 399-10970-2 |
Introduce
We can supply MPLC0730LR75 , send us a request quote to request MPLC0730LR75 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPLC0730LR75.The price and lead time for MPLC0730LR75 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPLC0730LR75.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






