Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRA3045NTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBRA3045NTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBRA3045NTU
| Part No | MBRA3045NTU |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-3P-3, SC-65-3 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | TO-3P |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 30A Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 800mV @ 30A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1mA @ 45V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 30A |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
Introduce
We can supply MBRA3045NTU , send us a request quote to request MBRA3045NTU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBRA3045NTU.The price and lead time for MBRA3045NTU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBRA3045NTU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





