Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRA210LT3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBRA210LT3G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBRA210LT3G
| Part No | MBRA210LT3G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE SCHOTTKY 10V 2A SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 10V 2A Surface Mount SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 350mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 700µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 10V |
| Base Part Number: | MBRA210 |
| Other Names: | MBRA210LT3GOSTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
Introduce
We can supply MBRA210LT3G , send us a request quote to request MBRA210LT3G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBRA210LT3G.The price and lead time for MBRA210LT3G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBRA210LT3G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





