Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA22D3900L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MA22D3900L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MA22D3900L
| Part No | MA22D3900L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE SCHOTTKY 40V 1.57A MINI2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123F |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | Mini2-F1 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 40V 1.57A Surface Mount Mini2-F1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 570mV @ 1.5A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100µA @ 40V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 50pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 40V |
| Base Part Number: | MA22D39 |
| Other Names: | MA22D3900LDKR |
| Current - Average Rectified (Io): | 1.57A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 30ns |
Introduce
We can supply MA22D3900L , send us a request quote to request MA22D3900L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MA22D3900L.The price and lead time for MA22D3900L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MA22D3900L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






