Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA220.LB.001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MA220.LB.001 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MA220.LB.001
| Part No | MA220.LB.001 |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas |
| Description | RF ANT 700MHZ/800MHZ MOD CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.92 |
|---|---|
| Applications: | DCS, GLONASS, GPS, GSM, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | -5dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | Wide Band |
| Detailed Description: | 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz DCS, GLONASS, GPS, GSM, LTE, PCS, UMTS, WCDMA, Wi-Fi Module RF Antenna 698MHz ~ 960MHz, 1.575GHz ~ 1.61GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.69GHz -1.54dBi, -0.53dBi, -0.53dBi, -1.07dBi, 3dBic, -0.1dBi, 0.72dBi, 0.89dBi, -2.4dBi, -1.59dBi Cable (3M) - SMA Male (2) Adhesive |
| Termination: | Cable (3M) - SMA Male (2) |
| Power - Max: | 5W |
| Number of Bands: | 11 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Gain: | -1.54dBi, -0.53dBi, -0.53dBi, -1.07dBi, 3dBic, -0.1dBi, 0.72dBi, 0.89dBi, -2.4dBi, -1.59dBi |
| Frequency Range: | 698MHz ~ 960MHz, 1.575GHz ~ 1.61GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.69GHz |
| Antenna Type: | Module |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Optimus |
| Height (Max): | 0.472" (12.00mm) |
| Other Names: | 931-1314 |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Features: | LNA |
| Frequency (Center/Band): | 700MHz, 800MHz, 850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.602GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz |
Introduce
We can supply MA220.LB.001 , send us a request quote to request MA220.LB.001 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MA220.LB.001.The price and lead time for MA220.LB.001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MA220.LB.001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






