Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MA22D2300L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MA22D2300L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MA22D2300L
| Part No | MA22D2300L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE SCHOTTKY 25V 1A MINI2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123F |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini2-F1 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 25V 1A Surface Mount Mini2-F1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 530mV @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 40µA @ 20V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 45pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 25V |
| Base Part Number: | MA22D23 |
| Other Names: | MA22D2300LTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
Introduce
We can supply MA22D2300L , send us a request quote to request MA22D2300L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MA22D2300L.The price and lead time for MA22D2300L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MA22D2300L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






