Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M22R104K5-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M22R104K5-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M22R104K5-F
| Part No | M22R104K5-F |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | Radial |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 0.1µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial |
| Lead Style: | Straight |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Height - Seated (Max): | 0.320" (8.12mm) |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm) |
| Series: | M22 |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply M22R104K5-F , send us a request quote to request M22R104K5-F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M22R104K5-F.The price and lead time for M22R104K5-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M22R104K5-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





