Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M22R-EW-12A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M22R-EW-12A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M22R-EW-12A
| Part No | M22R-EW-12A |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | INDICATOR,WHITE,12V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | 20mA |
| Voltage: | 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS compliant by exemption |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator White 12V 20mA Round with Flat Top, 29.80mm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.88" (22.35mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | M22R |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 29.80mm |
| Lamp Color: | White |
| Type: | LED |
| Other Names: | M22R-EW-12A-ND M22REW12A SW1619 |
| Ingress Protection: | IP65 |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply M22R-EW-12A , send us a request quote to request M22R-EW-12A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M22R-EW-12A.The price and lead time for M22R-EW-12A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M22R-EW-12A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





