Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ912W8BRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ912W8BRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ912W8BRA
| Part No | LNJ912W8BRA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED BLUE TSS TYPE LED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | TSS Type LED |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 8.5mcd |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Blue LED Indication - Discrete 3.2V 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Color: | Blue |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 0.80mm |
| Base Part Number: | LNJ*12 |
| Other Names: | P11482TR |
| Wavelength - Peak: | 470nm |
Introduce
We can supply LNJ912W8BRA , send us a request quote to request LNJ912W8BRA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ912W8BRA.The price and lead time for LNJ912W8BRA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ912W8BRA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






