Buy H85K11BZA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H85K11BZA
Part No H85K11BZA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 5.11K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Detailed Description:5.11 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Number of Terminations:2
Series:Holco, Holsworthy
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Other Names:6-1879694-3 6-1879694-3-ND
Resistance:5.11 kOhms
Features:Pulse Withstanding
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C