Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9591UCX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9591UCX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FSA9591UCX
| Part No | FSA9591UCX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC USB 2.0 MULTIMEDIA SW 30WLCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 30-UFBGA, WLCSP |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 4.4V |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 30-WLCSP (2.38x1.98) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Charger IC Lithium Ion 30-WLCSP (2.38x1.98) |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion |
| Programmable Features: | - |
| Interface: | I²C, USB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Battery Pack Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Number of Cells: | - |
| Other Names: | FSA9591UCXCT |
| Current - Charging: | Constant - Programmable |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Fault Protection: | Over Temperature, Over Voltage |
| Charge Current - Max: | 950mA |
Introduce
We can supply FSA9591UCX , send us a request quote to request FSA9591UCX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FSA9591UCX.The price and lead time for FSA9591UCX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FSA9591UCX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





