Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9280AUMX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9280AUMX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FSA9280AUMX
| Part No | FSA9280AUMX |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC USB MULTIMEDIA SWITCH 20-UMLP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Switch Circuit: | - |
|---|---|
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 3:1 |
| Applications: | Audio, UART, USB |
| Package / Case: | 20-UFQFN Exposed Pad |
| On-State Resistance (Max): | 3 Ohm (Audio), 10 Ohm (USB) |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 3 V ~ 4.4 V |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Number of Channels: | 1 |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Supplier Device Package: | 20-UMLP (4x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Audio, UART, USB Switch IC 1 Channel 20-UMLP (4x3) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | FSA9280A |
| Other Names: | FSA9280AUMXCT |
| -3db Bandwidth: | - |
| Features: | I²C, USB 2.0 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply FSA9280AUMX , send us a request quote to request FSA9280AUMX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FSA9280AUMX.The price and lead time for FSA9280AUMX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FSA9280AUMX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





