Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9280AUMX_F065 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FSA9280AUMX_F065 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FSA9280AUMX_F065
| Part No | FSA9280AUMX_F065 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC POWER MANAGEMENT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Switch Circuit: | - |
|---|---|
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 3:1 |
| Applications: | Audio, UART, USB |
| Package / Case: | 20-UFQFN Exposed Pad |
| On-State Resistance (Max): | 3 Ohm (Audio), 10 Ohm (USB) |
| Voltage - Supply, Single (V+): | 3 V ~ 4.4 V |
| Number of Channels: | 1 |
| Voltage - Supply, Dual (V±): | - |
| Supplier Device Package: | 20-UMLP (4x3) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Audio, UART, USB Switch IC 1 Channel 20-UMLP (4x3) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | FSA9280A |
| -3db Bandwidth: | - |
| Features: | I²C, USB 2.0 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply FSA9280AUMX_F065 , send us a request quote to request FSA9280AUMX_F065 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FSA9280AUMX_F065.The price and lead time for FSA9280AUMX_F065 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FSA9280AUMX_F065.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





