Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLWHRQG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLWHRQG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ESDLWHRQG
| Part No | ESDLWHRQG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE, SUPER FAST |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123W |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | SOD-123W |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 800mA Surface Mount SOD-123W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 800mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 21pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 800mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 35ns |
Introduce
We can supply ESDLWHRQG , send us a request quote to request ESDLWHRQG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ESDLWHRQG.The price and lead time for ESDLWHRQG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ESDLWHRQG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







