Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLIN03-1BWY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLIN03-1BWY with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ESDLIN03-1BWY
| Part No | ESDLIN03-1BWY |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TVS DIODE 26.5V 44V SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | 3pF @ 1MHz |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-323-3 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 44V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Line Protection: | No |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Power - Peak Pulse: | 250W |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28.5V |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 26.5V (Max) |
| Series: | Automotive, AEC-Q101, ESDL, TRANSIL™ |
| Type: | Zener |
| Other Names: | 497-16559-2 |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3A (8/20µs) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
Introduce
We can supply ESDLIN03-1BWY , send us a request quote to request ESDLIN03-1BWY pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ESDLIN03-1BWY.The price and lead time for ESDLIN03-1BWY depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ESDLIN03-1BWY.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







