Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLC5V0PB8-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ESDLC5V0PB8-TP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ESDLC5V0PB8-TP
| Part No | ESDLC5V0PB8-TP |
|---|---|
| Manufacturer | Micro Commercial Components (MCC) |
| Description | TVS DIODE 5V 20V DFN3810-9 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Capacitance @ Frequency: | 0.29pF @ 1MHz |
| Package / Case: | 9-UDFN |
| Unidirectional Channels: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | DFN3810-9 |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 20V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power Line Protection: | Yes |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Power - Peak Pulse: | 100W |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 5V (Max) |
| Series: | - |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Other Names: | ESDLC5V0PB8-TPMSDKR |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5A (8/20µs) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply ESDLC5V0PB8-TP , send us a request quote to request ESDLC5V0PB8-TP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ESDLC5V0PB8-TP.The price and lead time for ESDLC5V0PB8-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ESDLC5V0PB8-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







