Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DX1128 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DX1128 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DX1128
| Part No | DX1128 |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | LED PANEL IND RED 4.75V-7V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | 1.6mcd |
| Current: | - |
| Voltage: | 4.75 V ~ 7 V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Red 4.75 V ~ 7 V Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.31" (7.87mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Lamp Color: | Red |
| Type: | LED |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | Flashing LED |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply DX1128 , send us a request quote to request DX1128 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DX1128.The price and lead time for DX1128 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DX1128.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





