Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DX1117/GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DX1117/GN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DX1117/GN
| Part No | DX1117/GN |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | LED PANEL INDICATOR GREEN 2.1V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Lens Transparency: | - |
| Millicandela Rating: | 2.5mcd |
| Current: | 30mA |
| Voltage: | 2.1V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green 2.1V 30mA Round with Domed Top, 4.00mm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Ratings: | Vf (Typ), If (Max) |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.24" (6.10mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 4.00mm |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Other Names: | 708-2482 DX1117/GN-ND |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply DX1117/GN , send us a request quote to request DX1117/GN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DX1117/GN.The price and lead time for DX1117/GN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DX1117/GN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






