Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIG10F1R5MNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIG10F1R5MNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIG10F1R5MNC
| Part No | CIG10F1R5MNC |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 1.5UH 600MA 350 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1.5µH Shielded Multilayer Inductor 600mA 350 mOhm 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | CIG10F |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 350 mOhm |
| Type: | Multilayer |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 600mA |
Introduce
We can supply CIG10F1R5MNC , send us a request quote to request CIG10F1R5MNC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIG10F1R5MNC.The price and lead time for CIG10F1R5MNC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIG10F1R5MNC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





