Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIG10W1R0MNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIG10W1R0MNC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIG10W1R0MNC
| Part No | CIG10W1R0MNC |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 1UH 950MA 200 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1µH Shielded Multilayer Inductor 950mA 200 mOhm 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | CIG10W |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 200 mOhm |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 1276-6192-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 950mA |
Introduce
We can supply CIG10W1R0MNC , send us a request quote to request CIG10W1R0MNC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIG10W1R0MNC.The price and lead time for CIG10W1R0MNC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIG10W1R0MNC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





