Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CDBU0145-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CDBU0145-HF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDBU0145-HF
| Part No | CDBU0145-HF |
|---|---|
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Description | DIODE SCHOTTKY 45V 100MA 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0603C/SOD-523F |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 45V 100mA Surface Mount 0603C/SOD-523F |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 550mV @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | 9pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
| Current - Average Rectified (Io): | 100mA |
Introduce
We can supply CDBU0145-HF , send us a request quote to request CDBU0145-HF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CDBU0145-HF.The price and lead time for CDBU0145-HF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CDBU0145-HF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for CDBU0145-HF
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| CDBU00340 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 30MA 0603 | RFQ >> | |
![]() |
CDBU00340-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 30MA 0603 | RFQ >> |
| CDBU0130 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0130-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0130L | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0130L-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0130R | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
![]() |
CDBU0130R-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0140L-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0140R-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0145 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 45V 100MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0145-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 45V 100MA 0603 | RFQ >> |
| CDBU0230 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0230-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0230L-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0230R-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0240 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0240-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBU0245 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 45V 200MA 0603 | RFQ >> | |
![]() |
CDBU0245-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 45V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0320 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 350MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0320-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 350MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0330 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 350MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0330-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 350MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0340 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 350MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU0340-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 350MA 0603 | RFQ >> |
| CDBU0520 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 | RFQ >> | |
![]() |
CDBU0520-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 | RFQ >> |
| CDBU0530 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 | RFQ >> | |
![]() |
CDBU0530-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU40 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU40-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU42 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU42-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU43 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU43-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU54 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU54-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU70 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0603 | RFQ >> |
![]() |
CDBU70-HF | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 70V 70MA 0603 | RFQ >> |
| CDBUR001A | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0130 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0140L | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0140R | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0145 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 45V 100MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0230 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0230L | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0230R | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0240 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0603 | RFQ >> | |
| CDBUR0320 | Comchip Technology | DIODE SCHOTTKY 20V 350MA 0603 | RFQ >> |





