Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSP324L6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSP324L6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BSP324L6327HTSA1
| Part No | BSP324L6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET N-CH 400V 170MA SOT-223 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 400V |
|---|---|
| Power Dissipation (Max): | 1.8W (Ta) |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | PG-SOT223-4 |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.3V @ 94µA |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | N-Channel 400V 170mA (Ta) 1.8W (Ta) Surface Mount PG-SOT223-4 |
| FET Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | N-Channel |
| Series: | SIPMOS® |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 170mA (Ta) |
| Other Names: | BSP324 L6327 BSP324 L6327-ND BSP324 L6327TR-ND BSP324L6327HTSA1TR BSP324L6327XT SP000089203 |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 154pF @ 25V |
| Vgs (Max): | ±20V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 25 Ohm @ 170mA, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 5.9nC @ 10V |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply BSP324L6327HTSA1 , send us a request quote to request BSP324L6327HTSA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSP324L6327HTSA1.The price and lead time for BSP324L6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BSP324L6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








