Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSP317PL6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSP317PL6327HTSA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
BSP317PL6327HTSA1
| Part No | BSP317PL6327HTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET P-CH 250V 0.43A SOT-223 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 250V |
|---|---|
| Power Dissipation (Max): | 1.8W (Ta) |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | PG-SOT223-4 |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 370µA |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | P-Channel 250V 430mA (Ta) 1.8W (Ta) Surface Mount PG-SOT223-4 |
| FET Feature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| FET Type: | P-Channel |
| Series: | SIPMOS® |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 430mA (Ta) |
| Other Names: | BSP317PL6327 BSP317PL6327HTSA1CT BSP317PL6327INCT BSP317PL6327INCT-ND |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 262pF @ 25V |
| Vgs (Max): | ±20V |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 4 Ohm @ 430mA, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 15.1nC @ 10V |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply BSP317PL6327HTSA1 , send us a request quote to request BSP317PL6327HTSA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSP317PL6327HTSA1.The price and lead time for BSP317PL6327HTSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part BSP317PL6327HTSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation








