Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 7-6437127-9 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 7-6437127-9 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
7-6437127-9
| Part No | 7-6437127-9 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | CABLE FLXSTRP 9POS 1.27MM 0.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Series: | - |
| Length: | 0.500" (12.70mm) |
| Cable Type: | Flexstrip |
| Length - Exposed Ends: | 0.125" (3.18mm) |
| Other Names: | FSN-1.5C-9 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 9 Position Flexstrip Cable 0.050" (1.27mm) 0.500" (12.70mm) |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Number of Conductors: | 9 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Termination Style: | Completely Exposed Wires on Both Sides, Right Angle, Staggered Pins |
Introduce
We can supply 7-6437127-9 , send us a request quote to request 7-6437127-9 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 7-6437127-9.The price and lead time for 7-6437127-9 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 7-6437127-9.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






