Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (7/8) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (7/8) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
69 TAPE (7/8)
| Part No | 69 TAPE (7/8) |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ELECTRICAL GLASS CLOTH 7/8" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RoHS Status: | Roll |
|---|---|
| Tape Included: | Electrical |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Shielding: | 66' (20.1m) 22 yds |
| Screw Size: | Silicone Thermosetting |
| Manufacturer Part Number: | 69 TAPE (7/8) |
| Thermal Resistivity: | Glass Cloth |
| Tape Type: | - |
| Tape Width - Max: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | 69 |
| Cable Type: | Splicing |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Other Names: | 00051138478384 05113847838 80610873244 |
| Description: | TAPE ELECTRICAL GLASS CLOTH 7/8" |
| Material Thickness: | 0.88" (22.35mm) 7/8" |
Introduce
We can supply 69 TAPE (7/8) , send us a request quote to request 69 TAPE (7/8) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 69 TAPE (7/8).The price and lead time for 69 TAPE (7/8) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 69 TAPE (7/8).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





