Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (1) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (1) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
69 TAPE (1)
| Part No | 69 TAPE (1) |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ELECTRICAL WHITE 1"X 22YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Packaging: | Roll |
|---|---|
| Length: | 66' (20.1m) 22 yds |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Electrical |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | Scotch® 69 |
| Usage: | Splicing |
| Width: | 1.00" (25.40mm) |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Other Names: | 00054007273127 05400727312 3M160493 69 TAPE (1)-ND 69TAPE(1) 69TAPE(1)-ND 7000140753 80002040055 |
| Shelf Life: | 60 Months |
| Backing, Carrier: | Glass Cloth |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 69 TAPE (1) , send us a request quote to request 69 TAPE (1) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 69 TAPE (1).The price and lead time for 69 TAPE (1) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 69 TAPE (1).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





