Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (1/4) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 69 TAPE (1/4) with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
69 TAPE (1/4)
| Part No | 69 TAPE (1/4) |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE ELECTRICAL WHT 1/4"X 22YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Packaging: | Roll |
|---|---|
| Length: | 66' (20.1m) 22 yds |
| Thickness - Backing, Carrier: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Silicone Thermosetting |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Temperature Range: | - |
| Tape Type: | Electrical |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | White |
| Series: | Scotch® 69 |
| Usage: | Splicing |
| Width: | 0.25" (6.35mm) 1/4" |
| Thickness: | 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm) |
| Other Names: | 00054007273080 05400727308 3M160494 69 TAPE (1/4)-ND 69TAPE(1/4) 69TAPE(1/4)-ND 7010348192 80002040014 |
| Shelf Life: | 60 Months |
| Backing, Carrier: | Glass Cloth |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Shelf Life Start: | Date of Manufacture |
Introduce
We can supply 69 TAPE (1/4) , send us a request quote to request 69 TAPE (1/4) pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 69 TAPE (1/4).The price and lead time for 69 TAPE (1/4) depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 69 TAPE (1/4).We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





