Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 45970-2715 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 45970-2715 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
45970-2715
| Part No | 45970-2715 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | PLUG 10ROW 200POS VERT SMD GOLD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|---|
| Mated Stacking Heights: | 12mm, 13mm, 13.5mm, 14.5mm, 15mm |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Contact Finish Thickness: | 30.0µin (0.76µm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 200 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | SEARAY 45970 |
| Connector Type: | High Density Array, Male |
| Other Names: | 045970-2715 045970-2715-C 0459702715 0459702715-C 45970-2715-C 45970-2715-ND 459702715 459702715-C WM4975TR |
| Pitch: | 0.050" (1.27mm) |
| Height Above Board: | 0.417" (10.60mm) |
| Number of Positions: | 200 |
| Features: | Board Guide |
| Contact Finish: | Gold |
| Number of Rows: | 10 |
Introduce
We can supply 45970-2715 , send us a request quote to request 45970-2715 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 45970-2715.The price and lead time for 45970-2715 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 45970-2715.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







