Buy 105M02QB47 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
105M02QB47
Part No 105M02QB47
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description FILTER RC 47 OHM/1.0UF TH
Data sheet
Applications:General Purpose
Height:0.911" (23.15mm)
Package / Case:Radial
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Number of Channels:1
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 47 Ohms, C = 1.0µF Radial
Resistance - Channel (Ohms):47
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Voltage - Rated:200V
Filter Order:1st
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:1.449" L x 0.390" W (36.80mm x 9.90mm)
Series:Quencharc®
Attenuation Value:-
Type:Low Pass
Other Names:338-2578
Technology:RC
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Values:R = 47 Ohms, C = 1.0µF