Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZA9L10D1NW2CSGA499 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZA9L10D1NW2CSGA499 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZA9L10D1NW2CSGA499
| Part No | ZA9L10D1NW2CSGA499 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MCU 32BIT EXT MEM 256LFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 4x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Package / Case: | 256-LBGA, CSBGA |
| Program Memory Type: | External Program Memory |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 256-BGA (17x17) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 76 |
| Speed: | 192MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ARM9® Zatara® Microcontroller IC 32-Bit 192MHz External Program Memory 256-BGA (17x17) |
| Connectivity: | EBI/EMI, SmartCard, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V, 3.3V |
| Core Processor: | ARM9® |
| Program Memory Size: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Zatara® |
| Oscillator Type: | External |
| Base Part Number: | ZA9L10 |
| Other Names: | 269-4716 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LCD, Magnetic Card Reader, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply ZA9L10D1NW2CSGA499 , send us a request quote to request ZA9L10D1NW2CSGA499 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZA9L10D1NW2CSGA499.The price and lead time for ZA9L10D1NW2CSGA499 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZA9L10D1NW2CSGA499.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







