Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZA9L102BNW2CSGA431 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZA9L102BNW2CSGA431 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ZA9L102BNW2CSGA431
| Part No | ZA9L102BNW2CSGA431 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC MCU 32BIT EXT MEM 256LFBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 4x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 64K x 8 |
| Program Memory Type: | External Program Memory |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 76 |
| Speed: | 192MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ARM9® Zatara® Microcontroller IC 32-Bit 192MHz External Program Memory |
| Connectivity: | EBI/EMI, SmartCard, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8V, 3.3V |
| Core Processor: | ARM9® |
| Program Memory Size: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Zatara® |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LCD, Magnetic Card Reader, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply ZA9L102BNW2CSGA431 , send us a request quote to request ZA9L102BNW2CSGA431 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZA9L102BNW2CSGA431.The price and lead time for ZA9L102BNW2CSGA431 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ZA9L102BNW2CSGA431.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






