Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z8038220ASG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Z8038220ASG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Z8038220ASG
| Part No | Z8038220ASG |
|---|---|
| Manufacturer | Zilog |
| Description | IC MPU SCC 20MHZ 144VQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | - |
|---|---|
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 144-VQFP (20x20) |
| Speed: | 20MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Z380C Microprocessor IC SCC 1 Core, 32-Bit 20MHz 144-VQFP (20x20) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 5.0V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | - |
| Core Processor: | Z380C |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | SCC |
| Ethernet: | - |
| Base Part Number: | Z80382 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Additional Interfaces: | ASIC, CSIO, GCI/SCIT, HDLC, PCMCIA, UART |
Introduce
We can supply Z8038220ASG , send us a request quote to request Z8038220ASG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Z8038220ASG.The price and lead time for Z8038220ASG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Z8038220ASG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





