Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z8038018FSG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Z8038018FSG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
Z8038018FSG
| Part No | Z8038018FSG |
|---|---|
| Manufacturer | Zilog |
| Description | IC MPU SCC 18MHZ 100QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | DRAM |
|---|---|
| Package / Case: | 100-QFP |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 100-QFP |
| Speed: | 18MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Z380 Microprocessor IC SCC 1 Core, 32-Bit 18MHz 100-QFP |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 5.0V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | - |
| Core Processor: | Z380 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | SCC |
| Ethernet: | - |
| Base Part Number: | Z80380 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Additional Interfaces: | - |
Introduce
We can supply Z8038018FSG , send us a request quote to request Z8038018FSG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Z8038018FSG.The price and lead time for Z8038018FSG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part Z8038018FSG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






