Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YS5677 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YS5677 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
YS5677
| Part No | YS5677 |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | PTC RESET FUSE 75V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Radial, Disc |
|---|---|
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | PTC Resettable Fuse 75V Through Hole Radial, Disc |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.570" (14.48mm) |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.328" (8.33mm) |
| Size / Dimension: | 0.570" Dia x 0.160" T (14.48mm x 4.06mm) |
| Series: | - |
| Type: | Ceramic |
| Other Names: | 235-1246 |
| Voltage - Max: | 75V |
| Resistance - 25°C (Typ): | 10 Ohms |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
Introduce
We can supply YS5677 , send us a request quote to request YS5677 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YS5677.The price and lead time for YS5677 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part YS5677.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






