Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XZMYR155W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XZMYR155W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XZMYR155W
| Part No | XZMYR155W |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED YELLOW CLEAR 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Lens Transparency: | Clear |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Configuration: | Standard |
| Millicandela Rating: | 29mcd |
| Wavelength - Dominant: | 589nm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Yellow 589nm LED Indication - Discrete 2.4V 2-SMD, No Lead |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.65mm L x 0.35mm W |
| Color: | Yellow |
| Series: | NanoPoint-0201 |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 0.65mm x 0.35mm |
| Height (Max): | 0.25mm |
| Other Names: | 1497-1299-6 |
| Wavelength - Peak: | 591nm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.4V |
| Viewing Angle: | 135° |
Introduce
We can supply XZMYR155W , send us a request quote to request XZMYR155W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XZMYR155W.The price and lead time for XZMYR155W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XZMYR155W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





