Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XSST3V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XSST3V with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XSST3V
| Part No | XSST3V |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINT VERY FINE 3 4.50" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Very Fine |
| Series: | Xcelite® |
| Length - Overall: | 4.50" (114.3mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Very Fine 3 4.50" (114.3mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | 3 |
Introduce
We can supply XSST3V , send us a request quote to request XSST3V pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XSST3V.The price and lead time for XSST3V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XSST3V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





