Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XSST3CV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XSST3CV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XSST3CV
| Part No | XSST3CV |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | TWEEZER POINT VERY FINE 3 4.25" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Tip - Type: | Very Fine |
| Series: | Xcelite® |
| Length - Overall: | 4.25" (108.0mm) |
| Material: | Stainless Steel |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Acid Resistant, Anti-Magnetic Pointed Very Fine 3 4.25" (108.0mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Features: | Acid Resistant, Anti-Magnetic |
| Tip - Shape: | Straight |
| Pattern Number: | 3 |
Introduce
We can supply XSST3CV , send us a request quote to request XSST3CV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XSST3CV.The price and lead time for XSST3CV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XSST3CV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





